Ogród Japoński we Wrocławiu

Dzisiaj odwiedzimy Ogród Japoński, który znajduje się w części Parku Szczytnickiego we Wrocławiu. Jeśli będziecie kiedyś przejazdem we Wrocławiu i wybierzecie się zobaczyć Halę Stulecia lub Ogród Zoologiczny, nie zapomnijcie zajrzeć i tu. 

Ogród nie jest duży, można go spokojnie obejść w pół godziny. Podczas mojej ostatniej wizyty widziałam właśnie taką grupę szkolną: przelecieli przez ogród chwilę przed zamknięciem. Można i tak. Najlepiej przejść powoli, delektując się widokiem pięknych kwiatów. O tej porze roku ogród wygląda wyjątkowo pięknie: wszystko kwitnie. Drugą porą roku, gdy to miejsce ma największy urok, jest jesień. 
Bilet wstępu kosztuje jedyne 4 zł (normalny), 2 zł (ulgowy). W sezonie letnim ogród jest otwarty do godziny 19. 


Ogród Japoński utworzono z okazji Wystawy Światowej, która odbywała się w 1913 roku w Hali Stulecia. Kiedy wystawa się zakończyła, zlikwidowano  ogród w Parku Szczytnickim - zachowały się jedynie ścieżki, pagórek i kształt stawu. 60 lat później pojawiły się opinie, by ogród w tym miejscu przywrócić. Jednak brakowało na to środków i czekano na rewitalizację tego miejsca aż do 1994 roku. Ogród powstał przy pomocy Ambasady Japonii a także specjalistów z Japonii, którzy zadbali o jego właściwy wygląd i  charakter. 

Na terenie ogrodu żyją kaczki. W wodzie zobaczyć można wielkie ryby w pomarańczowych barwach. 
Szkoda, iż nie pomyślano o tym, by to miejsce uczynić bardziej przyjaznym turystom. Jest niewiele ławeczek, nie ma toalety dla tych, którzy chcieliby w ogrodzie spędzić trochę więcej czasu. Nie pomyślano o kawiarni, która mogłaby być wdzięcznym elementem ogrodu. Można by w niej podawać japońską herbatę. 
Na terenie ogrodu znajdują się dwa małe domki: jeden można obejrzeć jedynie z  zewnątrz, w drugim można usiąść na ławeczce. 
Polecam zrobienie sobie sesji zdjęciowej - wiele par wybiera ogród na tło  ślubnych zdjęć. 
Miejsce to ucierpiało podczas powodzi w 1997 roku, ale szybko udało się przywrócić jego roślinność. 
Polecam wizytę w ogrodzie a po spacerze obejrzenie pokazu fontanny multimedialnej. Zachęcam Was do zapoznania się z jednym z moich wcześniejszych postów dotyczącym spaceru w okolicach Zoo. Można go zakończyć przy Hali Stulecia lub zajrzeć do Ogrodu Japońskiego (klik).

Komentarze

  1. Piekne zdjecia! mam zastrzezenia do info kiedy po raz drugi powstal ogrod. Moze oficjalnie tak pozno ale w latach 70-ych byla pagoda na wodzie i elementy ogrodu japonskiego istnialy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Informacje zebrałam z oficjalnej strony ogrodu. Elementy ogrodu istniały wcześniej, lecz na pewno był on uboższy, jeśli chodzi o roślinność i ogólną koncepcję.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty