Wrocławskie restauracje: Dobra Karma i Kospira

Dobra Karma to ostatnio jedna z moich ulubionych restauracji. Znajduje się przy ul. Cybulskiego 17 na Nadodrzu, jest otwarta w godz. 12-21. Serwuje niebanalne jedzenie. Każdego dnia jest inne menu: zupa za około 10 zł, danie mięsne, danie wegetariańskie lub danie wegańskie za około 20-30 zł. Jedzenie jest piękne podane, potrawy są przygotowywane z pomysłem, mają ciekawe połączenie smaków, np. w menu była zupa pomidorowa z truskawkami, owoce są często uzupełnieniem dań głównych. Oprócz tego na stałe w menu są pizze. Każdego dnia jest inny deser. Napoje są do wybrania z lodówki. Lokal posiada ogródek. 
Jadłam w tej restauracji zupę z orzeszków ziemnych, makaron z bobem, kiełkami i truskawkami, cukinię nadziewaną kaszą i panna cottę jagodową. Wszystko mi bardzo smakowało.

PS Podobno we Wrocławiu mają otworzyć drugą restaurację Dobra Karma;) 
Cafe Konspira znajduje się na pl. Solnym 11 i jest otwarta w godz.12-22/23. Restauracja ta serwuje tradycyjne dania obiadowe. Moją uwagę przyciągnęła tym, iż położona jest w zieleni, można siedzieć w ogródku mając nad sobą drzewa. Mało jest takich miejsc na Starym Mieście. Restauracja należy do Centrum Edukacji Historycznej "Konspira". Ten ośrodek kultury działający od 2013 organizuje wystawy, projekcje. Nawiązuje do historii wrocławskiej opozycji antykomunistycznej. Każda złotówka wydana w restauracji przeznaczana jest na cele społeczne. 
 Jadłam w tej restauracji sałatkę z kurczakiem. Była sycąca, smaczna. 

Komentarze

  1. Cześć! A ja Wrocławianom zazdroszczę takiej pierogarni Stary Młyn w Rynku. Nigdy będąc we Wrocławiu jej nie ominęłam. Ciekawa jestem także zdania kogoś z Wrocławia na temat Piwnicy Świdnickiej. Warto, nie warto? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja z kolei zazdroszcze Road Amercian. Byłem we Wrocławiu przejazdem na wieży widokowej w Sky Tower. Zahaczyłem o tą restaurację. Znakomity burger z cebulą i jajem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty