Filmy roku 2015

Chciałabym Wam przedstawić listę filmów, które obejrzałam w 2015 roku (niektóre weszły do kin przed 2015 rokiem) Są to filmy, które zapadły mi w pamięć. Jak zobaczycie, należą do różnych gatunków, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Dzikie historie
Film składa się z kilku części. Każda przedstawia zdarzenie, kiedy to ludzie tracą panowanie nad sobą i  z powodu gniewu/wściekłości/zdenerwowania robią straszne rzeczy. Ciekawe obejrzeć i pomyśleć, czy ja w każdej sytuacji umiałabym zapanować nad sobą? Czy znam siebie tak do końca? Ile jest we mnie pierwiastków zła?

 • Ziarno prawdy
Muszę sięgnąć do kryminałów w formie książki autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego. Dobra gra aktorska, film wciągający, mroczny, choć dla mnie wyjaśnienie trochę dziwne, nieprzekonujące. Sprawdźcie sami! Obejrzałam też film "Uwikłanie" z 2011 roku- bardziej mi się spodobał, był dla mnie bardziej czytelny.

 • Crimson Peak. Wzgórze Krwi
Dobry horror, bardzo lubię takie klimaty: filmy kostiumowe. Bohaterowie nie są jednoznacznie przedstawieni, ponure zamczysko robi wrażenie.

 • Mały Quinquin
Jest to film "serial". Ja go obejrzałam w całości w kinie i właśnie ze względu na długość go doceniam. Tematem głównym jest zagadka kryminalna: krwawe morderstwa, ale jak dla mnie jest to też opowieść o życiu na wsi we Francji.

 • Most szpiegów
Jest to film oparty na autentycznej historii. Przedstawia wzruszającą opowieść z czasów zimnej wojny. Jedna scena była kręcona we Wrocławiu, na Nadodrzu. Byłam w tym miejscu - zniszczona kamienica została wykorzystana, aby przedstawić Berlin.

Kamienica przy ul. Kurkowej, Wrocław

Ul. Kurkowa, Wrocław

 • Mały Książę
Film niekoniecznie dla dzieci, dla tych, którzy mają w sobie wciąż coś z dziecka, zachowali tę wrażliwość. Jest to historia w historii, z piękną animacją. 11-latek, z którym oglądałam ten film, stwierdził, że się bał, film budził w nim niepokój; tak więc przez dzieci może być różnie odbierany/


 • Spectre
Nowy film z serii filmów o Bondzie. Nie oglądałam wszystkich wcześniejszych filmów, co nie przeszkodziło mi zrozumieć przesłania tego filmu. Film jest wyważony tzn, jest tu i akcja, którą tak lubią mężczyźni, jak i wątek miłosny, więc kobiety też powinny być zadowolone.


 • Intruz
Mocny film pokazujący dramatyczną historię chłopaka, który popełnił w życiu błąd a społeczność, do której wraca, nie chce tego zapomnieć. Mi jest ten film bliski jako pedagogowi a także osobie, która uważa, że każdemu należy się przebaczenie.


 • Birdman
Tego filmu chyba nie muszę przedstawiać. Dla uzupełnienia tematycznego uważam, że warto obejrzeć też przy okazji "Artystę" (film z 2011 roku).
Które z tych filmów widzieliście? Jak je oceniacie? Macie swoje ulubione piosenki z tych filmów. Podzielcie się w komentarzu.

Komentarze

 1. Jestem pod wrazeniem. Widzialam tylko film Quinquin. Dosyc dziwny.
  Na Most Szpiegow sie wybieralam i moze kiedys dotre :)
  Nie wiedzialam, ze na Kurkowej jeszcze sie taka kamienica ostala.
  EB

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem na 2 z tych filmów-Spectre i Małym Księciu. Obydwa super!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty