Migawki z Wrocławia cz.1

Lubię chodzić po Wrocławiu i odkrywać nowe miejsca, nowe elementy w architekturze miasta. Bliskie mi osoby podzielają moje zainteresowania. Chcę Wam pokazać zdjęcia z moich spacerów po Wrocławiu. Może czymś Was zaskoczę, zachęcę do eksplorowania na własną rękę. Znalazły się tu zdjęcia zrobione niedawno i kilka miesięcy temu.

Wybieracie się na uroczysty weekend otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 15-17 stycznia? Ja mam już swoje typy, o czym możecie przeczytać na mojej stronie na facebooku. A Wy co chcielibyście zobaczyć? Informacje znajdziecie tutaj (klik)


W przejściu Żelaźniczym na Runku można zobaczyć taki ciekawy mural namalowany przez Haitańczyków w roku Grotowskiego (2009).

Od zeszłego roku spacerując wieczorem w okolicach Rynku można obejrzeć podświetlone witraże przy kościele św. Elżbiety. Witraże zostały stworzone w 2010 roku. Opowiadają o wydarzeniach  z historii wrocławskiej fary i samego miasta. Widok na północną część Starego Miasta z miejsca, w którym najczęściej zostawiamy samochód, gdy przyjeżdżamy do centrum

Po prawej stronie widoczny kościół św. Elżbiety
Widok na najstarszy budynek Uniwersytetu Wrocławskiego


Rynek pod koniec grudnia 2015.
Tablica przy Jatkach - miejscu przyjaznym artystom i entuzjastom sztukiPowrót do domu po Sylwestrze

Park Zachodni widziany z Kozanowa
Przeżyłam miłe zaskoczenie 1 stycznia, jak się obudziłam. Za oknem był śnieg! Zaczął się biały Nowy Rok. Śniegu spadło na tyle, że mogłam wybrać się na biegówki - pojeździłam kilka dni z rzędu na nartach po osiedlu. Warunki były super: chodniki nieposypane piaskiem, lekki mróz. Jestem amatorką, nie znam technik, ale póki co sprawia mi to przyjemność.

Mam nadzieję, że śnieg powróci i będziemy jeszcze we Wrocławiu oglądać prawdziwie zimową pogodę. Jakie są Wasze pomysły na aktywność zimową na dworze?
Komentarze

  1. Po pierwsze jestem wielbicielka Twego zimowego kapelusika. Tez pewnie zrobiony na szydelku. Tez bym chciala pojezdzic na nartach biegowych :(
    Czekam na sprawozdanie z otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury.
    EB

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty