Wrocław z wysoka

Będąc mieszkańcem Wrocławia bądź turystą warto zobaczyć  miasto z  punktu widokowego. Jest kilka takich miejsc, które umożliwiają przyjrzenie się miastu z góry. Domy, bloki czy kamienice z tej perspektywy wydają  się śmiesznie małe. Można zobaczyć Wrocław jako określoną całość i  poczuć kierunki. 
Przygotowałam dla Was zestawienie najciekawszych punktów widokowych.

Moim numerem 1 jest wieża widokowa w katedrze Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Trzeba pokonać jedynie kilka schodków i na samą górę wjeżdża się windą. Z tego miejsca są najlepsze widoki na miasto, jako że katedra jest położona w prawie ścisłym centrum. Wjazd na górę kosztuje 10 zł (dorośli), 8 zł (bilet ulgowy.)

Widok w kierunku południowo-zachodnim
Widok w kierunku wyspy PiasekPrzy okazji można zwiedzić katedrę.


Miejsce nr 2 to najwyższy punkt, z którego można podziwiać Wrocław- Sky Tower. Ceny biletów: 23 zł/ bilet normalny, 15 zł/bilet ulgowy. Na bilecie jest określona godzina wjazdu. Na górę  (czyli na 49. piętro) wjeżdża się windą. Można zobaczyć miasto wprawdzie zza szyby, ale z wysokości 200 m. 


Miejsce nr 3. 
Kościół Św. Elżbiety. Długo był najwyższą budowlą we Wrocławiu. Tu niestety nie ma windy - na górę trzeba wejść pokonując schody. Ale widok na Starówkę zapiera dech w piersiach, warto trochę się zmęczyć. Wstęp kosztuje 10 złotych/ bilet normalny, 7 zł/bilet ulgowy.


Rynek
Miejsce nr 4
Taras widokowy na 6. piętrze Muzeum Współczesnego. Muzeum  mieści się w dawnym bunkrze. Na górę wjeżdżamy windą, co nic w tym przypadku nie kosztuje. Na taras dostajemy się przechodząc przez kawiarnię. Można w niej zamówić coś do jedzenia, picia i usiąść przy stoliku na dworze.

Pociąg do nieba, Autor: Andrzej Jarodzki

Widok w kierunku Starego Miasta


W oddali Sky Tower


Zdjęcia zdjęciami, ale najlepiej oglądać te widoki na żywo, własnymi oczami. A Wy który punkt widokowy wybieracie?

Komentarze

 1. Dzięki za wpis. Mieszkam już we Wrocławiu prawie 20 lat ale miasta z góry sobie nie przypominam.. Z chęcią się wybiorę na wszystkie trzy wieże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widokowy zawrot glowy :)
  Wejscie na wieze SW. Elzbiety rzeczywiscie zapiera dech w piersiach. Szczegolnie jak sie biegnie.
  EB

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujace zobaczyc jak miasto wyglada z gory. Dzieki za fotorelacje. Zacheca zeby udac sie na wieze, na ktorych bylas. Szkoda ze mam lek wysokosci....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty