Polecane filmy - zima 2016

Chciałabym Was zachęcić do obejrzenia 5 filmów, które ja sama miałam przyjemność zobaczyć tej zimy.

- Planeta singli
Bardzo dobrze zrobiona polska komedia romantyczna. Zakończenie nie było przewidywalne, główna bohaterka miała kilku potencjalnych kandydatów, którzy mogli zdobyć jej serce. Film trzymający w napięciu, miejscami zabawny i wzruszający.


- Lobster
Przerażający film przedstawiający życie ludzie w totalitarnym świecie, gdzie każdy musi być związku, jeśli nie chce zostać zamieniony w zwierzę. Wykreowana rzeczywistość pokazuje bezdusznych ludzi i tych skłonnych do wielkich poświęceń, byle tylko z kimś być. Miłość przychodzi wtedy, gdy już dawno straciło się nadzieję, gdy nie ma warunków i możliwości, by móc się nią cieszyć.


- Brooklyn
Ciekawy film pokazujący proces dojrzewania młodej dziewczyny, która opuszcza Irlandię  i rozpoczyna nowe życie w Ameryce. Jest to też historia o miłości, bardzo przystojny aktor towarzyszył Saoirse Ronan;) Miejscami zachowanie bohaterki bardzo mnie denerwowało, ostatecznie jednak byłam usatysfakcjonowana zakończeniem.

- Pokój
Niewielka przestrzeń, w której kilka lat w zamknięciu spędzają razem matka i syn. Pierwsza część pokazuje ich codzienne życie przed ucieczką a druga proces powrotu do normalnego świata. Bardzo przejmująca gra dwojga aktorów, rola przyniosła Brie Larson Oskara. Coś o czym marzymy, za czym  tęsknimy, kiedy nadchodzi możliwość tego realizacji, nie zawsze przynosi radość, lecz ból.


- Kobieta z piątej dzielnicy
W ramach przeglądu filmów Pawła Pawlikowskiego (reżysera "Idy") zapoznałam się z jego wcześniejszym filmem. Pojawia się w nim także Joanna Kulig. Film trochę pogmatwany, realizm miesza się z fikcją (występuje duch). Współczułam głównemu bohaterowi, że jego sytuacja rodzinna nie układa się po jego myśli. W filmie pokazano Paryż, nie taki wygładzony, widziany przez turystów, lecz jego biedniejszą, zapuszczoną część.

Co myślicie o tych filmach? Jakie inne filmy przykuły Waszą uwagę tej zimy?

Komentarze

Popularne posty