Spacery po Wrocławiu - trasa spacerowa w okolicach Zoo

Nasz spacer rozpoczynamy przed Halą Stulecią przy Iglicy. Hala Stulecia powstała w latach 1911-1913, by upamiętnić setną rocznicę wydania odezwy "Do mojego ludu" przez Fryderyka Wilhelma III, w której wzywał on do stawienia oporu Napoleonowi. Napoleona udało się pokonać. Obecnie hala pełni funkcję widowiskowo-sportową. Często odbywają się w niej targi. W sezonie letnim warto udać się w okolicę pergoli, żeby wieczorem zobaczyć multimedialną fontannę: strumienie wody, którym towarzyszy światło w różnych kolorach i muzyka. Byłam kilka razy z gośćmi odwiedzającymi Wrocław i polecam.
Po zbiórce przy Iglicy udaliśmy się w stronę Mostu Zwierzynieckiego. Jednak nie weszliśmy na niego, lecz poszliśmy wzdłuż ogrodzenia Ogrodu Zoologicznego. Są na nim ciekawe malunki tych większych artystów i tych mniejszych. Warto się im przyjrzeć.
Doszliśmy do dawnego wejścia do Ogrodu Zoologicznego. Wrocławskie Zoo jest obecnie najstarszym tego typu miejscem w Polsce, funkcjonuje od 1865 roku! Następnie weszliśmy na kładkę Zwierzyniecką i przeszliśmy się po niej spoglądając na Odrę z góry. Wróciliśmy na stronę Zoo i szliśmy wzdłuż niego. Wzdłuż Odry można iść kilka kilometrów, aż dojdzie się do Wyspy Opatowickiej. Jest to trasa spacerowa i rowerowa wielu wrocławian, mijaliśmy rodziny z wózkiem. My za boiskiem sportowym skręciliśmy w lewo i idąc przez Park Dąbski doszliśmy do ulicy Wróblewskiego. Przecięliśmy ją i skierowaliśmy się w stronę Hali Stulecia. Przeszliśmy się po parku Szczytnickim. W parku znajduje się ciekawy drewniany kościółek z przełomu XVI i XVII wieku. Obecnie nie można go oglądać wewnątrz, gdyż jest w remoncie. Kościółek pachnie starym drewnem. Będąc w parku warto zajrzeć do Ogrodu Japońskiego, ale o tym innym razem. 

Komentarze

Popularne posty