Filmy związane z Londynem

Filmy, w których miejscem akcji jest Londyn, można wyliczać i wyliczać. Ja chciałabym Wam przedstawić moje ulubione, stanowiące według mnie dobrą rozrywkę, pozwalające wczuć się w w klimat tego miasta.
  • polski serial "Londyńczycy". Obejrzałam obydwie serie i bardzo mi się podobały, ciekawe wątki, dobrzy aktorzy, dzięki temu serialowi lepiej zrozumiałam życie na emigracji, problemy i rozterki. Bardzo lubię piosenkę tytułową "Supreme" Robbie'go Williamsa.

"Oh, it seemed forever stopped today 

All the lonely hearts in London

Caught a plane and flew away
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived"


  • "Notting Hill" - komedia romantyczna z Julią Roberts i Hugh Grantem. Bardzo sympatyczny film, można przyjrzeć się Anglikom, ich mentalności, miła historia o miłości. Podczas tegorocznego wyjazdu udało mi się odbyć spacer po dzielnicy Notting Hill. Znajduje się tu obecnie mnóstwo sklepików. W miejscu, gdzie pracował główny bohater, obecnie nie mieści się księgarnia, lecz sklep z pamiątkami.Widać, że dzielnica się zmieniła, jest dostosowana do turystów.  • "Bridget Jones" - komedia romantyczna. Polecam obydwie części filmów. Bohaterka może i jest trochę wkurzająca, ale całość dosyć zabawna. Oczywiście książki są lepsze od filmów, warto po nie sięgnąć. Nie czytałam najnowszej trzeciej części, podobno bohaterka zostaje tak samo głupiutka i niedojrzała, mimo iż jest już w średnim wieku.

  • "Królowa"- film z bardzo dobrą grą Hellen Mirren to klasyka. Przyglądamy się rodzinie królewskiej, królowej w okresie, kiedy umiera Diana.

  • "Jak zostać królem" - bardzo dobrzy aktorzy, poznajemy bliżej historię rodziny królewskiej, perypetie króla, który się jąkał i starał się to zmienić. Bardzo lubię i cenię grę aktorską Heleny Bonham Carter i Colina Firth.

Jakie inne filmy byście mogli polecić w tym temacie? Co powinnam obejrzeć?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty