Pomysły na majówkę

Pierwszy weekend majowy spędzam zazwyczaj na łonie natury. Zwykle po prostu robimy sobie wycieczkę w góry. W górach o tej porze roku można zobaczyć śnieg w dość znacznych ilościach. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał o mojej ostatniej wyprawie w Karkonosze może to nadrobić tutaj (klik). 
Niezapomnianych przeżyć dostarczy także wyprawa na zamek Książ. Są dwa zamki: stary ukryty w głębi lasu i nowy. W okresie majówki na Zamku Książ odbywa się Festiwal Kwiatów i Sztuki. 


Najlepiej się zapamiętuje wycieczki, podczas których są konkretne przygody lub złe warunki atmosferyczne. Do dziś dobrze pamiętam, jak miałam 10 lat i pierwszy raz pojechałam w Karkonosze: przez cały dzień towarzyszyła mi mgła i deszcz. Dorośli byli ze mnie dumni, bo w ogóle nie marudziłam a wręcz  byłam zadowolona z przygody.
W ciągu niecałego roku ( od lipca 2015 do kwietnia 2016) udało mi się zwiedzić trzy stolice państw: Wilno, Warszawę i Londyn. Nie była to moja pierwsza wizyta w tych miastach, tym razem wybierałam to, co mnie interesowało, tak, by pogłębić znajomość danego miasta. O moich wojażach możecie przeczytać m.in. tutaj (klik),(klik) .

Majówka to wspaniały czas na :
  • zrobienie pikniku na łące, w lesie
  • wycieczkę rowerową, np. w rejon Maślic (klik)
  • odwiedzenie Zoo  (klik) lub Ogrodu Botanicznego (klik)
  • poznanie nowego miejsca w swoim mieście. Zachęcam do spacerów po Wrocławiu (klik), (klik)A Wy jakie macie sposoby na celebrację tego czasu? W jakim gronie preferujecie spędzanie majówki?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty