Geocaching - inny sposób na poznanie okolicy

Geocaching jest międzynarodową zabawą w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Żeby wziąć udział w tej aktywności potrzebny jest telefon komórkowy z internetem i opcją GPS. Zachęcam do odwiedzenia strony www. geocaching.pl, na której znajdują się wszystkie podstawowe informacje:  mapka z zaznaczonymi miejscami skrytek, wielkość skrytki, stopień trudności. We Wrocławiu jest ponad 300 skrytek.
Mam za sobą dwa popołudnia spędzone na poszukiwaniu caches w mojej najbliższej okolicy, we Wrocławiu. Początkowo myślałam, że "skarby" są ukryte w drewnianych skrzynkach różnej wielkości. Okazało się, że można korzystać z opakowań o różnych kształtach, np. pojemnika po lodach firmy Grycan. Samemu też można ukryć skrzynki,
W Parku Pilczyckim w krzakach

W Parku Pilczyckim, poszukiwania w krzakach

Pierwszy znaleziony cache

W pojemniku znajduje się notes lub zwój karteczek, w którym należy zostawić swój podpis z datą odkrycia cache. Często jest dołączony ołówek, ale nie zawsze. Zakłada się także możliwość dokonania wymiany skarbów. W małym pojemniku/skrzynce znajdują się naklejki, karteczki, którymi można się poczęstować lub w zamian zostawić coś swojego. Myśmy zostawili naklejki z filmu Iniemamocni;)

W Parku Pilczyckim


Po znalezieniu cache odnotowuje się to na stronie internetowej, zostawia komentarz. Można dać wskazówkę naprowadzającą przyszłym poszukiwaczom. My poszukiwaliśmy skarbów przy pomocy aplikacji Geocaching Intro. Jest to bezpłatna aplikacja. Można też wykupić dostęp do innej, istnieje wybór. Jeśli zapłacimy, będziemy mieć możliwość zobaczenia większej ilości lokalizacji geocaches.
Cache na Gądowie

Gądów

Zabawa wciąga. Mimo dwóch podejść nie udało nam się znaleźć pierwszego punktu, od którego rozpoczęliśmy przygodę z tą aktywnością. Po tym, jak znaleźliśmy pierwszy pojemnik, było już łatwiej. Wiedzieliśmy, czego się można spodziewać. Jest to zabawa zarówno dla dużych dzieci i dorosłych.

Komentarze

Popularne posty