Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu jest najstarszym tego typu ogrodem w Polsce - został założony w 1811 roku, ma powierzchnię 7,4 ha. Jest otwarty codziennie od 15 marca do 31 października. W sezonie zimowym bilet wstępu kosztuje 5 zł. Ja jako studentka Uniwersytetu Wrocławskiego mogę wchodzić za darmo. Powinnam więc korzystać z tej możliwości nieco częściej, dopóki się uczę. Ostatnim razem byłam w Ogrodzie w lipcu 2014. Poniżej prezentuję kilka zdjęć z mojej sesji. Ogród Botaniczny jest miejscem, które wiele osób, w tym pary młode, wybiera sobie jako tło do zdjęć.
Ogród jest piękny. Jeśli jeszcze tu nie byliście, musicie to nadrobić jak najszybciej. Według mnie najładniej jest w maju, kiedy kwitną kwiaty, i w październiku, podczas złotej jesieni. 
Staw w Ogrodzie jest pozostałością po Odrze, która tamtędy przepływała. Woda dodaje uroku miejscu.
Ogród dzieli się na działy: Arboretum, Morfologia roślin, Alpinarium, Pnącza, System i Gruntowne rośliny ozdobne. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej (klik). Warto zajrzeć do szklarni, gdzie można obejrzeć kaktusy i inne ciepłolubne rośliny. Dla starszych dzieci i  dorosłych ciekawa może być także wystawa Panorama Natury. W ogrodzie są ławeczki a także miejsce, gdzie można kupić coś do jedzenia.

Ktoś wie, co to jest, jakie to drzewo?


Jeśli jeszcze nie byliście tej jesieni, warto się wybrać. A po przechadzce po Ogrodzie Botanicznym przespacerować się na Ostrów Tumski i na przykład obejrzeć miasto z wieży widokowej katedry;) Komentarze

  1. Przecudne kolory jesieni. Chetnie wybralabym sie tam na randke...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bylam i chetnie sie wybiore jeszcze wiele razy :)
    EB

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty